11
آگوست

اجرای دکور

طراحی داخلی به مجموعه ای از کار ها در جهت استفاده بهینه از تمامی بخش های داخلی و یا ایجاد تغیراتی در شکل و فرم فضای داخلی صورت می گیرد که این که این تغیرات هم ار لحا ظ ظاهری و هم از نظر چیدمان و عناصر تشکیل دهنده وحتی نور ورنگ ان ایجاد میشود .

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی ارائه کردن راه حل های سهولت و استفاده بهتر ساکنان میباشد تا با توجه به نوع کار بردی ساختمان فضایی مناسب به وجود بیاید .

در واقع طراحی داخلی حرفه ای است که در ان محیط های داخلی ساخته شده در چهار چوب سازه هابا استفاده از خلاقیت و تکنیک های ویژه کاربردو شناسنامه خود را بدست می اورد .

بالابردن سطوح اگاهی و کیفیت زندگی ساکنین در غالب زیبایی طلبی راه هایی کاربردی هستند.

طرح هایی که برای اجرای دکوراسیون منزل ارایه میشود باید با پاسخگوی نیازها و هماهنگ باانها انجام شود و اصول و واقعیت هایی که در میطد اطراف وجود دارد را برجسته تر سازد .
پروسه طراحی داخلی منزل از یک قائده ی دنباله دار پیروی میکند که شامل تحقیق و تجزیه و تحلیل بایدها و نبایدهای پروژه واستفاده از هنر وخلاقیت و در جهت رفع احتیاجات و نیازهای کارفرما است که به این صورت موجب میشود یک پروژه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی با موفقیت به اتمام برسد .

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی مجموعه اقدامات چیدمان و تهیه مبلمان برای قسمت های مختلف یک ساختمان است که شامل:

. بازسازی ساختمان
.تعمیرات ساختمان
.دکوراسیون داخلی
.تخریب ساختمان
.اجرای تاسیسات ساختمانی
.برق کاری
.گچ کاری
.اجرای کناف سقف
.اجرای کناف دیوار
.نقاشی ساختمان
.اجرای پتینه
.کاغذ دیواری
.لمینت
. اجرای کابینت
.بنایی ساختمان
.ایزوگام

انواع دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل به سبک معاصر : اصولا این سبک با سبک مدرن اشتباه گرفته میشود . ما در این سبک از رنگ های مکمل و فرم های خاص در مبلمان و صندلی و دکور میتوان استفاده کرد . این سبک پویا و داینامیک است یعنی در حال تغیر میباشد .
دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمال : در این سبک به عملکردی بودن فضا و استفاده بهینه از فضا اهمیت بسزایی داده میشود و در واقع هیچ فلسفه ای پشت ان نیست .
دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی : با استفاده از معماری ایرانی و متناسب با سبک اپاتمان ارامش و زیبایی منحصر به فرد سبک ایرانی را بله خانه دعوت می کنیم
دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن : این سبک در دوره های مختلف براساس پشتوانه فکری و فلسفی همان دوره شکل میگرفت .

دکوراسیون مغازه

برخی از محصولات برای دایده شدن نیازمند طراحی دکورلاسیون داخلی با نور پردازی ویژه هستند .که برای کار احتیاج به اطلاعات اکادمیک در رابطه با روانشناسی رنگ ها و شدت نور ها و تجربه عملی برای انتخاب انهاست . برای چشم گیری بیشتر ویترین ها دیدگاه های زیاد و متفاوتی در این زمینه وجود دارد که به اختصار به توضیح هریک از انها می پردازیم
نو اوری در دکوراسیون داخلی مغازه : همواره طرح هایی نو و جدید برای مردم جذاب بوده و به سرعت طرفدار پیدا میکند . ساختار شکنی وتغیر دکوراسیون مغازه به شکلی متفاوت تر از دکورهای عمومی از نظر مردم جالب تر بوده و به سرعت بخشیدن در پروسه شناخته تر شدن برند شما کمک زیادی میکند . و این وجه تمایز باعث میشود مردم به یکدیگر اطلاع دهند و یکدیگر را درجریان بگذراند .

تاثیر رنگ بر دکوراسیون داخلی مغازه : یک رنگ مناسب میتواند در برندینگ حرفه شما موثر باشد. خیلی خوب است که رنگ دکوراسیون با رنگ برندتان هماهنگی داشته باشد . این مسئله یک شخصیت خاص به سبک و کار شما می دهد و شما را در بالا بردن برندتان یاری میکند .

نور پردازی در دکوراسیون داخلی مغازه : دقت در نور پردازی نیز باعث میشود مغازه و اجناس جذاب تر دیده شود

روش چیدمان ازاد در دکوراسیون داخلی فروشگاه : از ویژگی های چیدمان ازاد معمولا راه رو های مستقیم به چشم نمیخورد و محدودیتی برای این نوع چیدمان در رفت و امد وجود ندارد و کاملا وابسته به سلیقه شخصی فرد است .

منطقه رهایی از بار فشار یا انتقال انرژی : معمولا فاصله 10 الی 15 قدم ابتدایی فروشگاه را به عنوان فضایی برای رهایی از فشار یا انتقال انرژی ها در نظر می گیرند .

از جمله مواردی که باید در رابطه با دکوراسیون داخلی مغازه مورد توجه قرار داده شود این است که باید دقت شود شلوغی در اطراف جنس مورد نظر انتخاب را برای مشتری سخت میکند .
دکوراسیون مغازه بعد از طراحی ویترین مغازه که پل ارتباطی مابین فروشگاه و محیط بیرون است عامل اصلی جذب مخاطبان برند سازی و القای حس خوب به مشتری است.
دکور فروشگاه شامل : قفسه بندی – طراحی سقف – چیدمان – نوع کف- کاغذ دیواری – ویترین – نقاشی و …. است .

طراحی دکور مغازه شامل دو فاز کلی :
1 – طراحی
2 – نصب و اجرا
فاز طراحی بر اساس ابعاد – موقعیت – زمینه فعالیت – نوع محصولات و…. صورت میپزیرد .
نصب و اجرا میتواند از نوع چوب – ام دی اف معمولی – هایگلاس – روش نیم پلی استر – روش تمام پلی استر و نحوه نور پردازی مغازه و… می باشد .

دکوراسیون داخلی  کافی شاپ

اجرای دکوراسیون کافی شاپ های سنتی و مدرن طبق اصول و قواعد طراحی دکوراسیون داخلی است . در دکوراسیون های کافی شاپ کشورهای اسیای مرکزی استفاده از چوب نکته بارز در اجرای دکوراسیون کافی شاپ است و در یک کافی شاپ اروپایی و امریکایی نورپردازی است که بسیار به چشم می اید .

انواع اجرای دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون صنعتی : دیوار های کافی شاپ صنعتی معمولا رنگ میشود و لوله ها و وسایل روکار نیازی به مخفی کردن ندارند چون فضا را گرم تر و راحت تر میشود . از لامپ های صنعتی و میز عسلی های فلزی که با صنعت هم خوانی بیشتری دارند در اجرای دکوراسیون کافی شاپ در نوع صنعتی ان استفاده میشود .
دکوراسیون مدرن : در اجرای مدرن بسشتر از رنگ های خنثی و عکس های سیاه و سفید استفاده میشود . نور پردازی خوب چوب های به رنگ روشن و گیاهانی به رنگ های خنثی از دیگر ویژگی های کافی شاپ مدرن است .
دکوراسیون سنتی : مبلمان سنتی – صندلی های چرمی و نورهای زمینی از ویژگی های این نوع کافی شاپ است .
دکوراسیون کتابخانه ای : در این نوع باید با خواندن کتاب و خوردن قهوه سازگاری بالایی داشته باشید . تعبیه مکان هایی برای مطالعه در کنار کتابخانه و همچنین سرویس دهی خوب از هر نوع قهوه از ویژگی های بارز در این نوع است .

نکات کلی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

 بخش بندی : در اجرای دکوراسیون کافی شاپ باید بخشدهایی مانند فروش قهوه و تنقلات و فروش کتاب . سرویس بهداشتی و…. قرار دهید تا مشتریان بتوانند مدت زیادی را در انجا سپری کنند .
دیوارها : بیشترین بخشی هستند که در معرض دید مشتری در کافی شاپ هستند . در اجرای دکوراسیون کافی شاپ استفاده از عکس یا نقاشی هنرمندان – اثارهنری ستنی و مدرن – جملات ارامش بخش از بزرگان و… را نباید فراموش کرد .
نور پردازی : معمولا هر میزی لامپ مخصوص به خود یا حداقل شمع مخصوص به خود را دارد تا محیط ارامتری به نظر برسد.
دکوراسیون میزها : به دلیلی استفاده مکرر از میزها در صورتی که روی میز غیر شیشه باشد زود کثیف خواهد شد .
طراحی منو به صورت خلاقانه و جالب یکی دیگر از لانواع ایده هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

دکوراسیون داخلی اتلیه

اگر در محله ای که اتلیه شماست ان محله قدیمی است بهتر است از سبک های مدرن و رنگ های خاص و هنری استفاده نکنید .
دکوراسیون ساده تر – رنگ های روشن تر و سبک های سنتی بهتر میتواند مشتری جذب کند. اما بر عکس اگر در محله ای جوان و بهروز هستیدد باید بتوانید نظر مخاطبان جوان و پرهیجان خود را جلب کنید . باید بتوانید فضای داخلی اتلیه را به چند قسمت تقسیم نمایید و در هر یک از اهداف کاری خود دنبال نمایید .
در هنگام طراحی دکوراسیون اتلیه عکاسی باید در انتخاب رنگ بندی محیط و نور پردازی فضای داخلی اتلیه حساسیت لازم را به خرج دهید .
اگر فضای داخلی اتلیه کوچک است بهتر است برای ایجاد فضایی دلباز و روشن از رنگ های روشن استفاده کنید .

 بخش اداری : در این قسمت سیستم های مناسب – مبلمان و میز تهیه کنید تا همان طور که مشتریان مشغول پرسیدن قیمت ها و ساعات ازاد هستند تحت تاثیر کار شما قرار بگیرند .